Tabletki przeciwalkoholowe to po prostu wszywka alkoholowa. Są to tabletki do podskórnej implantacji, które są traktowane jako pomocniczy środek w leczeniu alkoholizmu. Stosowanie alkoholowej wszywki jest możliwe jedynie pod nadzorem lekarza, a lek sam w sobie jest wydawany tylko i wyłącznie na receptę.

Co to takiego?

Wszywka alkoholowa jest rodzaje farmakologii stosowanej w sposób pomocniczy w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Mianem alkoholowej wszywki określa się wszywkowy implant, a więc tabletki z lekiem, które są wszczepiane podskórnie, a ich działanie się utrzymuje przez dobrych kilka miesięcy. Przez czas ten jest uwalniana substancja czynna, która hamuje metabolizm alkoholu. W samej konsekwencji po wypiciu alkoholu w organizmie się odkłada tak zwany aldehyd octowy, który nie ulega w żadnym wypadku przekształceniu się w octowy kwas.

Powoduje to wystąpienie takowych objawów zatrucia, jak: odczucie kołatania serca, niedociśnienie, uczucie gorąca oraz zaczerwienienie nagłe twarzy, zawroty głowy, nudności czy też wymioty.

Stosowanie alkoholowej wszywki nie jest sposobem niezawodnym na wyleczenie alkoholizmu. Jednak stanowić może element terapii tegoż uzależnienia. Warto przeczytać wskazania na stronie https://osrodek-terapii.com/ Skład tabletek powoduje szereg objawów nieprzyjemnych u uzależnionej osoby, która sięgnie po alkohol. Właśnie dlatego efekt ogólny, do którego prowadzić ma stosowanie tego leku, to wywołanie sporej niechęci do sięgania po uzależniającą substancję.

Jak są stosowane wszywki alkoholowe?

Wiele osób zastanawia się jak w ogóle są stosowane wszywki alkoholowe? Wielu z nas ma trudno sobie to wyobrazić. Wszywki mają postać tabletek jałowych, które wszczepiane są pod skórę przez lekarza. Tenże zabieg polega na niczym innym jak na rozmieszczeniu między osiem a dziesięć tabletek podpowięziowo. Procedurę kolejną tego rodzaju przeprowadzić można pod odczekaniu mniej więcej ośmiu miesięcy. Jest to ustalane bezpośrednio z pacjentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *